SPORTOVNÍ CENTRUM PRAHA

Spiderap

Cvičení s opaskem Spiderap je založené na principu kladení odporu, tedy síla, která klade odpor síle působící, tedy pohybu. Přičemž cílem je přivést do rovnováhy svaly tahu a tlaku a posílit jak svaly protagonisty, tak antagonisty se snahou izolovat práci jednotlivých svalů. 

Cílem Spiderapu je zlepšení celkové tělesné formy pomocí tréninku převážně aerobního rázu prokládaného posilováním – toto ve spojení s opaskem je podstatou metody SPIDERAP(Rudy Alexander Program) 

Spiderap jako disciplína může být využit v různých situacích jako např.: redukci tělesné hmotnosti, spalování tuků, zpevnění svalstva, zlepšení srdečně cévního oběhu a dýchacích schopností, zpevnění posturálního svalstva, celkové zlepšení fyzické formy a tělesné zdatnosti, zlepšení ohebnosti a pružnosti těla, uvolnění, aktivní relaxace, zábava. 

Spiderap opasek nachází uplatnění při tréninkové přípravě různých sportů jako např.: kick boxing, capoeira, jeet kune do, box, latinskoamerický tanec, ke své fyzické přípravě ho používají i fotbalisté, košíkáři, cyklisté a přibývají stále další sporty. Metoda Spiderap – RAP (Rudy Alexander Program)
nabízí kromě samotné lekce Spiderapu i mnoho dalších variant a možností jako Spiderap tono – posilování, Spiderap g.a.g. - nohy břicho hýždě, Spiderap dance - Spiderap v rytmu tance, Spiderap marzial - Spiderap spojující všechna bojová umění a aerobní aktivitu, Spiderapstretching – stretching, Spiderap postural – cvičení pro správné držení těla, Spiderap aerobics - aerobic, Spiderapstep – step, Spiderapjogging – hodini joggingu i venku v terénu.

Za zmínku také stojí, že Rudy Alexander připravuje i opasek, který se bude moci používat při plavání.
 
Lekce Spiderapu je velice intenzivní a náročná, ale též je možné přizpůsobovat náročnost cvičícím té dané lekce. Stupeň náročnosti může být usměrňován jak instruktorem a výběrem cviků, tak mechanicky utažením či naopak povolením napnutí pružin. 

Opasky jsou opatřeny třemi magnety v oblasti břicha a čtyřmi v oblasti bederní za účelem magnetoterapie. Ta působí na různé druhy bolesti, jako např. ztuhlé a ochablé posturální svaly a končetiny, otoky, pomalé trávení, nadýmání a také na bolesti zad.


Rudy Alexander – zakladatel metody Spiderap, tvůrce a výrobce opasku Spiderap, učitel, lektor a osobní trenér s bohatou zkušeností v nejrůznějších disciplinách fitness obzvláště pak fitness s hudebním doprovodem, praktikant bojových umění, zabývá se aplikací metod pro správné držení těla, sportovní masáží a masáží založenou na bioenegetické technice, je výživovým poradcem a sportovním dietologem.
 
Sporty, které lze u nás provozovat
badminton, tenis, stolní tenis, šerm, basketbal, cvičení na míčích, rekondiční cvičení, florbal, jóga, pilates, dance fitness, Redcord a další ...
Jsme také na